600 km poslepu, pro malé nevidomé děti

Jsem nevidomý sportovec Ondra Zmeškal a přestože jsem slepý, vidím kolem sebe spoustu šikovných dětí, které potřebují pomoc. Ode mě a třeba i od vás.

Jsou to báječné děti, které milují sport a pohyb. V životě se však musí vypořádat s různým druhem zrakového postižení. A to není vždycky snadné – o tom já něco vím.

Těžce slabozraký Martin chce jezdit s maminkou na kole, a tak potřebuje tandemové kolo. Nevidomí bráškové si nemají kde zakopat s míčem a pomohlo by jim ochranné nafukovací hřiště. Parta dvanácti slabozrakých a nevidomých dětí chce vyrazit na sportovní soustředění do Valašských Klobouků, a takových příběhu a osudů znám mnoho. Všechno tohle stojí peníze a ty já nemám, a tak je zkusím vyběhat. Přeběhnu celou Českou republiku a to stylově, poslepu – já jinak ani nemůžu. Přidáte se ke mně?

Charitativní běh 600 km POSLEPU

Slíbil jsem, že peníze vyběhám, a tak se nedá nic dělat. Vyběhnu 8. září v 8:00 z nejzápadnějšího místa České republiky a vezmu to přes Aš, Prahu, Pardubice, Olomouc, Třinec až do Jablunkova na východě naší země. Během cesty mě budete moct sledovat a podporovat, a to mnoha způsoby. Charitativní běh zachytí i dokumentaristé Jana Ševčíková a Tadeáš Bognár, tak snad mi to bude slušet. I když 600 kilometrů dá člověku zabrat.

Do cíle plánuji doběhnout s úsměvem na rtech, a to 17. září. Takže to máme 10 dní a v průměru 65 kilometrů na jeden den.

Díky satelitnímu sledování budete každý den a v každý okamžik přesně vědět, kde se právě nacházím, odkud a kam běžím, kolik kilometrů mám za sebou a kolik jich musím ještě uběhnout. Bude to zábava, pro mě i pro vás – já se u toho navíc trochu zapotím! Z trati vám navíc budu pravidelně přinášet vtipné i napínavé info, tak buďte připraveni.

Pokud vám přijde naprosto šílené běžet jako blbec 600 km z jedné strany republiky na druhou, nejste sami. Mám pro vás ale dobrou zprávu…

Můžete se mnou běžet i z pohodlí vlastního křesla! Stačí si vybrat svůj oblíbený úsek trasy a přispět mi na něj. Hned se mi poběží líp.

Na kolika kilometrech mě doprovodíte je jen na vás - budu vděčný za každý metr. Záleží, jak moc se chcete ve svém křesle zapotit a dát si do těla. ;)

Celý výtěžek charitativního běhu věnuji malým, zrakově postiženým sportovcům – odborně to pohlídá Nadace Leontinka, která pomáhá zrakově postiženým, a taky můj vodící pes Black. Už jsem to sice říkal, ale je to vlastně to nejdůležitější sdělení. Tak proč to nezopakovat.

Tuhle výzvu si můžu splnit jen díky podpoře mnoha nadšenců, dárců i firem. Tímto jim jménem svým a jménem dětí, které podporuji, děkuji. A samozřejmě děkuji vám všem, kteří se rozhodnete pomoct, ať už finančním darem nebo jinou formou. A samozřejmě si se mnou můžete i zaběhat, když mi budete stačit.

Zajímá vás, jak se na svou výzvu připravuji? Tak se mrkněte!

https://www.facebook.com/zezivotaslepce/

Charitativní běh proběhne pod záštitou Nadace Leontinka, která dřív pomohla i mně. Můj běh můžete podpořit ve veřejné sbírce, která bude na darujme.cz spuštěna 25. 8. 2018. Pokud máte po kapsách nějaké zbytečné peníze, ještě chvilku je tam nechte. Jakmile bude sbírka založená, budete je moct věnovat na bohulibý účel. Tak je hlavně do té doby nerozfofrujte.

Můžu se přidat? Jasně, budu rád

Ať už mi budete fandit doma u počítače, anebo poběžíte se mnou, vždycky mi uděláte radost. A přidat se můžete i k celému projektu. Máte nápad na další propagaci nebo tip na vylepšení akce – neváhejte a ozvěte se! Všechny nápady a pomocné ruce jsou vítány.

A to nejdůležitější: Pomoct může každý z vás!

Asi nejjednodušší způsob, jak společně se mnou pomoct vybraným zrakově postiženým dětem, je finančně přispět na kus mé trasy, „adoptovat“ si nějaký ten kilometr… a nebojte se, počítá se každá koruna, takže se nemusíte stydět, ať už pošlete částku jakékoli výše.

Na projektu usilovně pracujeme a v nejbližších dnech zveřejníme i číslo konta, na které můžete přispívat. Prosím vás o trochu trpělivosti!

Chcete přiložit ruku k dílu? Určitě se domluvíme a moc si toho vážím!

Ondřej Zmeškal, Tel.: 731 901 367, E-mail: ozmeskal@seznam.cz

600 km POSLEPU + podrobný program a mapa běhu

Veškeré podrobnosti dáváme v tuto chvíli dohromady a nebojte se, brzy je zveřejníme. Tak ještě chvilku vydržte!

Proč jsem se rozhodl pomáhat?

Protože nechci sedět doma s rukama v klíně a stěžovat si na tmu, která mě obklopuje. Protože vím, jak těžké je žít se zrakovým postižením a taky proto, že jsem na vlastní kůži poznal, jak může sport postiženým lidem pomoct. Chci malé sportovce motivovat a také vrátit tu dobrou energii, které se kdysi dostalo mě. Tak proto!

Komu společně pomůžeme? No spoustě dětí!

Některé příběhy malých, zrakově postižených sportovců jsem vám už krátce představil, ale teď to vezmu z gruntu a nikoho nevynechám.

Tak vidíte (na rozdíl ode mě), každý z těchto příběhů stojí za trochu námahy a já tu trochu námahy mám změřenou, vychází to na 600 kilometrů. Přidejte se ke mně a pomozme společně postiženým dětem splnit jejich sny a přání. A nemusíte kvůli tomu ani utíkat. Přispět můžete finančním darem nebo jinou podporou. Ozvěte se a společně něco vymyslíme!

Děkuji všem, kteří mi pomáhají!

Velký dík patří především trasérům a doprovodu. Bez nich bych to prostě nezvládl. Takže všechny plácám po zádech a děkuji jim veřejně a jmenovitě:

Ivoš Sušincký, Jiří Hort, Kateřina Kourková, Kateřina Machová, Marek Peterka, Martin Gabla, Lukáš Nožička, Jaroslav Zmeškal, Tomáš Zahálka, Tomáš Dilhof, Miloš Škorpil, Petra Cuřínová, Ladislav Kolář.

A nebojte se, nejsme v tom sami!

Hlavní mediální partneři:

Relative design s.r.o.Eva Fruhwirtová

Cesta za snem www.cestazasnem.cz

Relative design s.r.o. www.relative.cz

Eva Fruhwirtová www.evafruhwirtova.cz

Partneři:

Lékárna MedicamenVeď mě ve Tmě

Nadace LeontýnkaAutoCOLOR

AWEC Aluminium Products s.r.o.

Autodíly Meteor s.r.o. - https://www.meteorcz.cz/

Auto Lukášek s.r.o. - http://www.autolukasek.cz/

Lékárna Medicamen - https://www.medicamen.cz/

Veď mě ve Tmě www.vedmevetme.cz

AUTOCOLOR Šoukal s.r.o. www.autocolor.cz

Cesta za snem www.cestazasnem.cz

Awec Aluminium Products s.r.o. https://www.awec.cz/cz/awec-aluminium-products

Zajímá vás, jak se na svou výzvu připravuji? Tak se mrkněte!

https://www.facebook.com/zezivotaslepce/